• Ahşap Palet | Ahşap Sandık | Ahşap Ambalaj
  • Teklif Alın : 0532 790 79 79

Ahşap Palet Özellikleri

ahşap palet özellikleri nelerdir?, ahşap palet kalitesi, ahşap paletçi

KaliteliAhşap Palet Özellikleri Nelerdir?

Ahşap paletler, malzemeyi tedarikçiden müşteriye ve ardından tüketiciye taşımanın geleneksel yoludur. Ahşap paletler, dünyanın her yerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak seçilen paletlerin yüksek kalitede olup olmadığını nasıl kontrol edersiniz?

Paletler artık imalat endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bir ekipmandır ve ana kullanımlarından biri, forklift kullanarak malların taşınmasını sağlamaktır. Hem depolama hem istifleme hem de nakliye sırasında paletler genellikle çok ağır yüklere dayanmak zorundadır. Bu nedenle ahşap yapıların sağlamlığı, üretim zincirinin sorunsuz işlemesi için büyük önem taşır. Nakliyede bizi yarı yolda bırakmayacak en iyi paletlerin özellikleri nelerdir?

Ölçüler

Paletin boyutu görsel olarak bize belirli bir yükü depolamak için uygun olup olmayacağına dair bir fikir verir. Bir ahşap palet, üzerinde kaldırılacak öğelerle orantısızsa, muhtemelen daha büyük bir yapıya ihtiyacınız olacaktır.

Yük Kapasitesi

Boyutta olduğu gibi, bir palet, ağırlığının taşıması amaçlanan öğeye oranına göre kaldırılmalıdır. Bu, depoda çalışan malların ve insanların güvenliğini sağlayacaktır. Çoğu standart palet, orta derecede ağır nesnelerle kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak bu yine boyutlarına bağlı olacaktır. Örneğin, bir Euro paletin ağırlığı 25 kg civarında salınır ve taşıma kapasitesi, yükün dağılma şekline bağlı olarak 4000 kg'a kadar çıkar..

Tasarım

Ahşap paletlerin, hangi ürünle birlikte kullanılırsa kullanılsın, tüm sektörlerde aynı tasarım ve yapıya sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Bu tamamen yanlıştır: Çoğu durumda, paletler belirli bir ürünü tutmak için özel olarak tasarlanmıştır. Tasarımda herhangi bir kusur varsa, paletler güvensiz kabul edileceğinden, muhtemelen amacına uygun kullanılmayacaktır. Rotomshop.pl'de, örneğin kimyasal nakliye için kullanılan ve ağır yüklere dayanıklı kimyasal ahşap paletler CP1, CP2, CP3, CP4, CP5, CP6, CP7, CP8 ve CP9 dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesine sahip ahşap paletler bulunmaktadır.

Malzeme Kalitesi

Genellikle yüksek kaliteli ahşaptan yapılmış bir palet ile ucuz bir palet arasındaki farkı anlayabilirsiniz. Ahşabın kalitesinin bu kadar önemli olmasının nedeni, taban ve levhaların basınç altında kırılmayacak kadar sağlam olması gerektiğidir. Sadece türün kendisi (tercihen çam veya ladin) değil, aynı zamanda işlenmesi ve depolanması da önemlidir . Sürekli olarak yıkıcı dış etkenlere maruz kalan ve çeşitli cihazlarla (örn. Aynı zamanda, birkaç bin kilograma kadar ağır ağırlıkları taşıyabilecek şekilde ahşap paletler yapılmalıdır.

Kalite

Bir palet, genel üretim kurallarına uygun yapılmadığı takdirde, kullanım amacına uygun sağlamlıkta olmayabilir veya çok kısa bir kullanım ömrüne sahip olabilir. Üretim sırasındaki herhangi bir hata, taşınan mallar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir.

Hasar Kontrolü

Değerli veya aşırı ağır yüklerin taşınması için yeni paletler tercih edilirken, kullanılmış Euro ahşap paletler de uygun olabilir . Ancak önceden ahşabı çatlak veya zayıf noktalar açısından kontrol etmeli ve mümkünse uzmanlara kontrol ettirmelisiniz. Pahalı malları taşımak için kullanılmış paletler kullanılıyorsa, herhangi bir hasarın sorumluluğunu hatırlamakta fayda var.

Ahşap Palet Sandık Çözümleri